Flowers-il  חנויות פרחים אימיתיות
המדריך להזמנת פרחים

המדריך להזמנת פרחים

מרץ 08

מזמינים פרחים? כך תחסכו זמן וכסף

הכירו את אתר Flowers-il.com, המבקש לפשט ולייעל את תהליך הזמנת הפרחים ■ ושיהיה לכם חג שמח.

 
ולנטיין, יום המשפחה ויום האישה שבפתח, הם הזמן לרכוש מתנה עבור יקירכם. על מנת להימנע מטרטורים מיותרים, כדאי להכיר את אתר Flowers-il.com המכריז על עצמו "רשת הפרחים החברתית הראשונה בישראל".האתר מקבץ עשרות חנויות פרחים ברחבי הארץ, ומאפשר סינון מדויק לפי אזור, עיר ואפילו רמות מחירים. "המטרה היא למנוע מהלקוח כאבי ראש ולכוון אותו לדרך הקצרה והיעילה ביותר לרכישת פרחים", אומר מנכ"ל האתר, לירן חזיז המתכונן ביחד עם עמיתיו לקראת גל ההזמנות האינטנסיבי המאפיין את התקופה הקרובה בענף. "חשוב לנו שקהל הלקוחות המזמין פרחים דרך האינטרנט ידע מהן הזכויות שמגיעות לו וימנע מפערי תיווך וגורמים אחרים שעלולים לפגום בחווית הקנייה".

עד כמה משמעותית תקופת המועדים הקרובה על ענף הפרחים והמתנות בישראל?

"הסקרים והנתונים הסטטיסטיים מוכיחים כי בתקופה זו, מכירות הפרחים והמתנות קופצות פי 18 לעומת יום רגיל, ומשיגות עלייה של 250% בהכנסות. נראה לי שנתונים אלה מדברים בעד עצמם".

איך נמנעים מקניה במחירים מופקעים?

"הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שאתם מזמינים באופן ישיר מהעסק עצמו. בצורה כזו ניתן לחסוך תשלומי תיווך מיותרים שמקפיצים את המחיר וגם זוכים לתמורה אמינה עבור הכסף שלכם. יש הבדל תהומי בין שיחה עם נציג שירות טלפוני שלא בהכרח מבין בתחום, לבין שיחה עם השוזר ובעלי חנויות הפרחים שיוכלו לתת לכם את השירות המיטבי עבורכם".

לדברי חזיז, המיזם המכריז על עצמו כראשון מסוגו מנפק מדי יום קרוב ל-1,000 כניסות מצד גולשים ברחבי העולם, רובן מסתיימות ברכישת פרחים המגיעים הישר לבית הלקוח. הקונספט פשוט למדי. "המטרה שלנו היא לעשות ללקוח סדר בבלגן", מסביר חזיז. " אנחנו מחברים בין כמעט כל עסקי הפרחים העצמאיים בישראל באמצעות מאגר חנויות נרחב בכמעט כל אזור בישראל ובמקביל דואגים לצרכן לשירות אמין, יעיל ובפלטפורמה שתגרום לו לשביעות רצון מקסימלית מתהליך הקנייה".
 

 

איך זה עובד?

"הלקוח הממוצע רגיל בדרך כלל לחפש אתרי הזמנת פרחים בגוגל, והוא לא תמיד מודע למה שעומד מאחורי המחיר אותו הוא משלם. כמיזם המעוניין לסייע למעמד הבינוני והעובד, חשוב היה לנו לאפשר מסגרת נוחה ביותר מבחינה כלכלית, כך שכל רכישה אצלנו תתבצע ישירות מול העסק המקורי ותימנע מתווכים כאלו ואחרים, מה גם שבניגוד לרשתות המעסיקות עובדי מענה טלפוני, באמצעות האתר ניתן להגיע ישירות לשוזר עצמו ולקבל ממנו חוות דעת מקצועית על הפרחים עצמם".

 

איזה ערך מוסף מעניק מבחינתך FLOWERS-IL.COM לענף הפרחים?

"השיטה החדשה המובילה אותנו מאז הקמתו של האתר נעוצה במגוון רחב של שיתופי פעולה עם מועדוני צרכנות שונים ונועדה בראש ובראשונה לשים את הדגש על הלקוח. הגענו למסקנה שעל חשבון פרסום בגוגל ובכלי פרסום נוספים באינטרנט, אפשר לספק ללקוחות הטבות אטרקטיביות, קופונים וכל כלי אחר שיוכל לגרום להם סיפוק מהפרחים עצמם ומתהליך הרכישה. זהו המודל העסקי שלנו ועמו יצאנו לדרך".

 אז הפעילות שלכם היא לא רק כלכלית.

"העיקרון שחרתנו על דגלנו מאז ההקמה של האתר היה לחבר את כל עסקי הפרחים העצמאיים בישראל, אלה שנעלמו מהרשת בשנים האחרונות כתוצאה מהשתלטות הרשתות הגדולות. חשוב לנו לראות את אותם עסקים קטנים ובינוניים מרימים את הראש. אנחנו מערך ההגנה שלהם ופועלים בשבילם מכל הלב".

ומה לגבי העתיד? גורמים המעורים בפעילות החברה מדווחים על מספר שינויים אסטרטגיים אשר יהפכו את חווית קניית הפרחים המקוונת לטובה עוד יותר. בין המהלכים המתוכננים הצבת מצלמות אינטרנט בתוך החנויות המאפשרות מעקב חי וצמוד אודות תהליך השזירה והרחבת היצע המוצרים בדגש על מתנות לגבר ולאישה.